Lista aktualności Lista aktualności

Zawody strzeleckie zielonogórskich leśników – 2018

29 czerwca 2018r na strzelnicy Krutla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wolsztynie odbyły się zawody strzeleckie leśników o puchar Dyrektora RDLP w Zielonej Górze organizowane przez Nadleśnictwo Wolsztyn przy współpracy biura RDLP w Zielonej Górze.

29 czerwca br. na terenie strzelnicy Krutla stawiło się 45 uczestników zawodów reprezentujących 15 nadleśnictw zielonogórskiej RDLP. Celem zawodów, oprócz rywalizacji sportowej i popularyzacji strzelectwa myśliwskiego, było podnoszenie umiejętności strzeleckich przez pracowników Lasów Państwowych, co jest istotne w świetle szeroko rozumianych działań z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa ASF. Zawody przeprowadzono wg prawideł strzelań obowiązujących w Polskim Związku Łowieckim i obejmowały one pełen wielobój myśliwski. Klasyfikacje prowadzono w kategoriach:  drużynowej i indywidualnych (oddzielnie  klasa powszechna i mistrzowska).

W wyniku zaciętej rywalizacji, drużynowo zwyciężyła reprezentacja Nadleśnictwa Sulechów wynikiem 1209 pkt. przed reprezentacją Nadleśnictwa Krzystkowice (1095 pkt.) i Nadleśnictwa Lubsko (1093 pkt.)

Indywidualnie w klasie mistrzowskiej, zwycięstwo odniósł kol. Edward Skowroński (433 pkt.) przed kol. Bogumiłem Łysiakiem (411 pkt.) i kol. Janem Skowrońskim (407 pkt.).

W klasie powszechnej zwyciężył kol. Maciej Kukanów (407 pkt.) przed kol. Jarosławem Hamczykiem (404 pkt.) i kol. Maciejem Wiśniowskim (398 pkt.).

Zwycięzcom okolicznościowe dyplomy i nagrody wręczył Dyrektor RDLP w Zielonej Górze Wojciech Grochala.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie będący członkami Kurkowego Bractwa Kurkowego w Wolsztynie. Oprawę muzyczną zapewnili koledzy z zespołu sygnalistów myśliwskich ,,Polano”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie.