Lista aktualności Lista aktualności

Wszyscy las sadzić mogą.

Na zakończenie tegorocznej akcji ,,drzewosadzenia" oraz w ramach kampanii ,,1000 drzew na minutę" leśnicy wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz oraz służb mundurowych posadzili, fragment lasu przylegający do ścieżki przyrodniczo-leśnej ,,Bagno Chorzemińskie".

12 kwietnia br. na terenie Leśnictwa Nowe Tłoki można było się przekonać, że przy odrobinie dobrych chęci las mogą sadzić wszyscy. Spotkali się tu przedstawiciele lokalnych władz i różnych służb mundurowych z leśnikami aby   wspólnie posadzić fragment lasu. Szczegółowego instruktażu udzielił sam nadleśniczy  Nadleśnictwa Wolsztyn Andrzej Popko  przedstawiając zasady i cele racjonalnej gospodarki leśnej oraz omawiając różne techniki sadzenia. Po tej części ,,teoretycznej"  wszyscy zebrani  przystąpili do zajęć praktycznych. Do posadzenia przygotowano kilka tysięcy sadzonek sosny pospolitej które dzięki zapałowi wszystkich obecnych zostały wkrótce wysadzone. Z leśnymi pracami odnowieniowymi (czyli sadzeniem nowego pokolenia lasu w miejscu gdzie rósł on wcześniej)  w praktyce zapoznawali się m.in.: Starosta Wolsztyński Janusz Frąckowiak, Wójt Gminy Siedlec Jacek Kolesiński, z-ca komendanta policji Krzysztof Krawczyk, komendant PSP Rafał Kociemba i jego z-ca Sławomir Śnita, komendant Straży Miejskiej Mirosław Miętus wraz z pracownikami.

W związku z tym, że miejsce naszej wspólnej pracy przylega do ścieżki  przyrodniczo-leśnej ,,Bagno Chorzemińskie", jej efekty mogą sprawdzić wszyscy zwiedzający. Zapraszamy serdecznie nie tylko do kontroli, ale również do własnoręcznego włączenia się do akcji sadzenia na swojej działce lub ogrodzie. Jak to zrobić można zobaczyć na końcu fotoreportażu.